NEJBLIŽŠÍ BOHOSLUŽBY

 
Loading...
 

Seznam všech bohoslužeb naleznete ZDE

Vítáme Vás na stránkách naší farnosti
 • Kdybychom povznesli naše srdce a povzbudili je k větší věrnosti místo toho, abychom upadli na duchu a ztratili odvahu, když se setkáme s nějakou chybou, ušli bychom ohromný kus cesty k Pánu. sv.František Saleský
 • Bez vědomí a vůle Boha se mi nic nepřihodí: žádné neštěstí, žádné dopuštění, žádné utrpení, žádná překážka ani žádná nemoc. bl.Rupert Mayer
 • Nauč se vidět Pána Ježíše v bližních a přijmi od nich všechno jako dané od Něho;služ jim jako Pánu Ježíši a budeš zažívat pokoj. sv.Maxmilián Maria Kolbe

Ohlášky ze dne 13.11.2016

 • Příští neděli bude mše sv. v Suché Lozi a v Bánově celebrovat otec Rudolf Repka. Sbírka bude určena na jeho pastorační potřeby. Po mši svaté bude obnova zasvěcení lidstva /litanie k Nejsv. Srdci Ježíšovu a modlitba: Ježíš, Vykupiteli lidského pokolení…/
 • Přijměte pozvání na oslavu výročí posvěcení kaple sv. Josefa v Bystřici pod Lopeníkem příští. Mši sv. v 10.00 bude celebrovat novokněz otec Tomasz Žurek z Uherského Brodu. Po mši svaté bude obnova zasvěcení lidstva /litanie k Nejsv. Srdci Ježíšovu a modlitba: Ježíš, Vykupiteli lidského pokolení…/ a novokněz pak bude udělovat novokněžské požehnání.
 • Vánoční balíček pro Ukrajinu

Připravte balíček v hodnotě 900 - 1 200 Kč pro konkrétní dítě z ukrajinských dětských domovů. Dárek může obsahovat oblečení, školní potřeby, hračky, přání k Vánocům (nejlépe v ruštině či ukrajinštině).

Vše nové, avšak bez visaček a cenovek! POZOR: Balíček nesmí obsahovat jídlo ani cukrovinky (ty se vybírají zvlášť mimo balíček!) Dárek je nutné zabalit do vánočního papíru označit jménem dítěte, bydlištěm a zajistit stretch fólií. Pokud se chcete do akce zapojit, můžete se na webu www.darky.jsemvidet.eu informovat o přáních jednotlivých dětí a nahlásit se emailem na adresu:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , mob.: 724651321. Akce trvá do 25.11. 2015

Listopadová předškolička

Katolická základní škola zve předškoláky a jejich rodiče na další předškoličku na téma „Čtení nás baví“ - Genetická metoda, které proběhne ve středu 16. listopadu od 16.00 do 17.00 hodin v prostorách I. stupně na Jirchářské ulici.

Pro děti je připravený zajímavý program a dospělí se mohou podívat na krátkou ukázku výuky čtení a psaní genetickou metodou.

 

Ohlášky ze dne 6.11.2016

 • Přijměte pozvání na Svatomartinské hody v Bánově:

Vážená paní, vážený pane, děti, rodino, milí přátelé,

dovoluji si vás tímto pozvat na duchovní oslavy 1700 let od narození patrona farního kostela a patrona celé obce Bánov

 • čtvrtek 10. 11. 2016 v 18:00

koncert Svatomartinská pocta

 • pátek 11. 11. 2016 8:00 Mše svatá spojená se žehnáním farního praporu a praporců
 • pátek 11. 11. 2016 od 9:00 do 17:00Adorační den
 • pátek 11. 11. 2016 v 18:00

program pro děti v kostele Život sv. Martina

 • sobota 12. 11. 2016 od 8:00 do 15:00 výstava v kostele

„Čtvero ročních dob“

 • sobota 12. 11. 2016 v 17:00

mše sv. v kostele za účasti svatomartinské družiny.

Po skončení mše svaté v 18:00 bude u kostela hra o sv. Martinovi a zahájen světelný průvod. Děti prosím, aby si vzaly lampiony, a dospělí svíce, protože budeme doprovázet sv. Martina při jeho jízdě obcí.

 • Oslavy vyvrcholí slavením slavnostní bohoslužby v neděli

Každý je vítán!

Na osobní setkání se těší
                                P. Jiří Kupka, farář

.

Hody2016

Ohlášky ze dne 30.10.2016

 • Poděkování patří všem, kteří jste přispěli minulou neděli při sbírce určené na určené na opravu kostela sv. Martina v Bánově.
 • První pátek v měsíci – společný úmysl: Za nová kněžská a řeholní povolání.
 • V sobotu 5. listopadu povedou modlitbu sv. růžence přede mší sv. v 17.20 v Bánově maminky a babičky /Hnutí matek/.
 • V neděli 30. 10. se budou konat pobožnosti za zemřelé na hřbitovech: ve 14,00 hod. v Bystřici pod Lopeníkem, v 15,00 hod. v Suché Lozi a v 16,00 hod. v Bánově. Sraz je u centrálního kříže na hřbitově. Přijměte prosím pozvání ke vzpomínce a modlitbě za Vaše blízké zemřelé. o. Jiří

ADORACE: ve středu v Bystřici pod Lop. – přede mší svatou

                     /příležitost ke sv. zpovědi od 17.00 do 17.25/

                     ve čtvrtek v Suché Lozi – od 16.15 do 17.25

                     /příležitost ke sv. zpovědi od 16.20 do 17.20/

                    v pátek v Bánově – od 16.15 do 17.25

                     /příležitost ke sv. zpovědi od 16.20 do 17.20/

Zvlášť srdečně jsou k adoraci zváni členové Eucharistické hodiny a společenství Nejsvětějšího Srdce Ježíšova.

 

PLNOMOCNÉ ODPUSTKY

V den slavnosti Všech svatých 1. 11. a v den Vzpomínky na všechny věrné zemřelé 2. 11. je možno při návštěvě kteréhokoli kostela či kaple získat plnomocné odpustky, přivlastnitelné pouze duším v očistci.

Kromě tří obvyklých podmínek (sv. zpověď, sv. přijímání, modlitba na úmysl Svatého otce) je podmínkou pomodlit se při návštěvě kostela modlitbu Páně a vyznání víry (Věřím v Boha…) Od 1. do 8. listopadu je možno získat po splnění tří obvyklých podmínek denně plnomocné odpustky, přivlastnitelné pouze duším v očistci, navštíví-li někdo hřbitov a pomodlí se tam třeba jen v duchu za zemřelé; v ostatních dnech lze takto získat odpustky částečné.

Ohlášky ze dne 23.10.2016

 • Poděkování patří všem, kteří jste přispěli minulou neděli při sbírce určené na misie.
 • Poděkování patří všem, kteří jste přispěli při dnešní sbírce určené na opravu kostela sv. Martina v Bánově.
 • Příští týden se uskuteční návštěvy kněze u nemocných: v pondělí v Bánově, v úterý v Suché Lozi a ve čtvrtek v Bystřici pod Lopeníkem.
 • UPOZORNĚNÍ: ze soboty 29. 10. na neděli 30. 10. se mění čas. Posouváme hodiny o hodinu zpět!
 • V neděli 30. 10. se budou konat pobožnosti za zemřelé na hřbitovech: ve 14,00 hod. v Bystřici pod Lopeníkem, v 15,00 hod. v Suché Lozi a v 16,00 hod. v Bánově. Sraz je u centrálního kříže na hřbitově. Přijměte prosím pozvání ke vzpomínce a modlitbě za Vaše blízké zemřelé. o. Jiří

 

PLNOMOCNÉ ODPUSTKY

V den slavnosti Všech svatých 1. 11. a v den Vzpomínky na všechny věrné zemřelé 2. 11. je možno při návštěvě kteréhokoli kostela či kaple získat plnomocné odpustky, přivlastnitelné pouze duším v očistci.

Kromě tří obvyklých podmínek (sv. zpověď, sv. přijímání, modlitba na úmysl Svatého otce) je podmínkou pomodlit se při návštěvě kostela modlitbu Páně a vyznání víry (Věřím v Boha…)

Od 1. do 8. listopadu je možno získat po splnění tří obvyklých podmínek denně plnomocné odpustky, přivlastnitelné pouze duším v očistci, navštíví-li někdo hřbitov a pomodlí se tam třeba jen v duchu za zemřelé; v ostatních dnech lze takto získat odpustky částečné.